Eksploatuję pojazdy o napędzie elektrycznym od 2008 roku. Od tamtego czasu nabyłem dużej wiedzy i doświadczenia na tyle , by pomagać i doradzać przy poszukiwaniu tego wspaniałego i taniego środka lokomocji jakim jest pojazd o napędzie elektrycznym.

Zajmuję się też naprawą elektroniki i elektryki w tego typu pojazdach.

Posiadam tez programator sterowników Curtis 1311-4401

Dobieramy akumumulatory Litowe (Li-Ion, Li-Po, LiFePO4 ), posiadam też własnej konstrukcji zaawansowanego BMS

 

 

Pojazd taki w zakupie nie jest tani, ale koszty zakupu szybko się zwrócą. Koszt przejechania 100 kilometrów to ( w zależności od mocy silnika i typu pojazdu)koszt od 0zł (gdy ładujemy się z terminali ogólnie dostępnych) do  kwoty max. 15zł !!! Następna oszczędność to koszty serwisowe! Tu jest mało rzeczy , które mogą się popsuć, a akumulatory ( w zależności od typu) wytrzymaja nawet do kilkuset tysięcy kilometrów.

Trochę wiecej na blogu http://komandos-pojazdyelektryczne.blogspot.com/

 


 

REGENERACJA AKUMULATORÓW

Prowadząc badania nad zachowaniem akumulatorów kwasowych ( wszelkiego typu) opracowaliśmy własną metodę na unikalny system regeneracji. W przypadku tych akumulatorów wiemy co należy zrobić , by akumulator regenerować. W czasie eksploatacji następuje "zasiarczenie" i aby przywrócić pierwotne właściwości ogniw należy usunąć siarczek z powierzchni płyt. Stopień zasiarczenia badamy mierząc REZYSTANCJĘ WEWNĘTRZNĄ specjalizowanym miernikiem.

 Galeria zdjęć


 

Rower trzykołowy z silnikiem elektrycznym

 
 Koncepcyjny projekt pojazdu-roweru trzykołowego z silniczkiem elektrycznym.

Napędzany siłą mięśni jak tradycyjny rower poprzez łańcuch, ale również niezależnie silnikiem elektrycznym o mocy od 250W do 500W i zasilaniu 24V. Regulacja prędkości odbywa się poprzez manętkę jakw tradycyjnym motorze czy skuterze. 

Obecnie trwają prace konstrukcyjne nad drugim prototypem o większej bryle i polepszonym osiągach. Ten model jest przygotowywany do produkcji małoseryjnej.

 

Galeria zdjęć

Mój pojazd CityEl

Mały ale sprytny i przede wszystkim oszczędny samochód o napędzie elektrycznym. Seryjnie produkowany od 1986 roku do chwili obecnej. Najpierw w Belgii, a obecnie w Niemczech. Zasilany akumulatorami o napięciu od 36V do 48V. Może jest śmieszny, ale ja jadąc nim śmieję się z innych............ Koszt przejechania 100km to około 3 do 4zł.
 
 
 

Mój pojazd Effedi Maranello

Pojazd wielkości Smarta. Dwuosobowy , całkowicie elektryczny (silnik o mocy 4Kw ) , napięciu 48V . Pojemność akumulatorów 180Ah. Zasięg do 100km, Prędkość do 50km/h. Napęd na przednie koła. W pojeździe zamontowana ładowarka na 220V laduje prądem do 30A. Wszystko ( prawie ) o tym samochodziku w linku poniżej:
 
 
Galeria zdjęć
 

Samochód elektryczny EV typu MINIBUS "VOLTA"

Mój ostatni nabytek to mini bus produkcji francuskiej VOLTA.

 

Galeria zdjęć


 

Pojazd elektryczny kat.L5E motocykl "REVOLT"

Następny pojazd w mojej kolekcji to pojazd w kat. L5E czyli trójkołowy motocykl elektryczny (prawo jazdy kategorii A).

Dwumiejscowy (siedzący jeden za drugim) z zamknietym nadwoziem wykonanym z tworzywa (HDPE) pojazd napędzany silnikiem BLDC (beszczotkowym) o mocy ok 11kW, zaopatrzony w baterie litowo-polimerowe o pojemności C1 53Ah i pojemności energetycznej 7kWh, pozwalającej na przejechanie od 60-100km.

Galeria zdjęć

Obecnie posiadamy na sprzedaż całe gotowe pojazdy używane w bardzo dobrych cenach oraz zestawy i części do samodzielnego montażu. O szczegóły proszę pisać lub dzwonić


 

Samochodzik elektryczny EV w kategorii L6E

Samochodzik produkcji chińskiej

Oferujemy na sprzedaż pojazd samochodowy lekki, wyprodukowany zgodnie z naszymi sugestjami w Chinach. Koszt zakupu tego konkretnego modelu wynosi ok 40.000zł. brutto

Mały pojazd napedzany silnikiem o mocy 4kW, napięciu zasilania 72V, szybkości 50km/h i zasięgu do 120km.

 
Zobacz szzcegóły